4 Temmuz 2009

enJOY DIVISION

dün öğle saatlerinden beri aralıksız ''atmosphere'' i beynime enjekte ettiğimden kafatasımın üst kısmının açılıp dumanlar çıktığını hayal ediyorum. öyle böyle değil, ne ''your confusion'' ne de ''my illusion'' hepsi gerçek!

atmosphere'in başlagıcındaki davul sesi, zil sesi içinden yavaşça kendini gösteren ian curtis' in çelimsiz vücudundan çıkan o muhteşem sesin büyüsüne kapılıp gitmişim.

bir kaç güzel video bulmuştum, joy division' a dair. atmosphere'in remixini yapmışlar. başlangıcı bildiğin remix tamtamları olsa da işin içine atmosphere girince 3. dakikadan sonra muhteşemleşiyor video. adam kendi reklamını keşke yapmasaymış pek de şahane olurmuş. buyrun burdan yakın:

Joy Division - Atmosphere (iamxl remix) from iamxl on Vimeo.unknown pleasures' ın kapağındaki muhteşem tasarım, sönen bir yıldızın radar sinyallerinin şablona oturtturulmuş hali. böyle ironiye can kurban. o kadar ki duvarımın tamamını kaplayan bir resim yapmayı planlıyorum. neyse yapılmış animasyon videolar oldukça hoşuma gitti. radar sinyalleri harekete geçiyor...

incubation

I've got the spirit, but lose the feeling,
Feeling, feeling, feeling, feeling, feeling, feeling, feeling.

Joy Division - Unknown Pleasures from hgwlab on Vimeo.shadowplay

"Shadowplay" by Joy Division, Reanimated, 2004 from Yoshi Sodeoka on Vimeo.

and finally, i' m freaking out!

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...