29 Ocak 2010

Femme Fatale DönüşümVahşet sergisi, kadınların ölümcül haykırışlarını kırmızı halı yapıp üstünüze sermeye hazırlanıyor. Her şey ters yüz edilince; çok yakındığınız yüzünüze yüzünüze gelen sözler üstünüze üstünüze gelecek! Hadi bakalım kalkın altından kalkabilirseniz.


Kadınlar daha mı güçsüz yaratılmış dediniz ne? Siktirin. Doğa gereğidir, bir yer körelmişse hayatta kalmak için başka bir yer güçlenmek zorundadır. Körsen dokunma duyun, işitme duyun gelişir falan. Peki kadınların aklını ve dilini kullanma gücü hangi şartlarda gelişti dersiniz? Şimdi oturup ta kadınlar zekidir zırvalarından bir kuple sunmayacağım size. Dikkat edin aklı kullanabilme çok farklı bir şeydir, günlük hayatta açığa kavuşturulması gereken pekçok problem var. Özellikle kadınsanız erkeklerin karşılaştığı problemlere bir de erkekler tarafından yaratılan problemleri çözme eklenir. Erkeklerin tek problemleri kadınlardır. Buna da dikkat edin, cümleyi tek yönlü anlayıp ''kadınları çözmek'' gibi safsatalarla uğraşmayın.


Kadınlar erkekleri, ardından kendilerinin önüne köstek olarak çıkacak engelleri yaratırlar. Demem o ki kadınlar, bir taraftan kendilerinin de düşmanıdır. O kadar düşmanı olan bir yaratığın savunma halinde olmasından daha normal ne vardır? Bunun sonucu olarak aklı ölümcül çalışan, dili üstünde binbir takla atan femme fatale yetişmesi kaçınılmazdır.Şekillendirilmiş, çevresi tarafından sindirilmiş kadınlara içlerinde birer bomba taşıyan ölümcül potansiyel gözüyle bakıyorum. Kullanmadığı, kullanamadığı bu nedenle körelmiş yetilerinin yerini almış olan erkekleri yüceltme ve diğer kadınları da aynı sindirilmişliğe maruz bırakma içgüdüsüyle kendi savaşçılarını yetiştirirler. Potansiyel böyle ortaya çıkar işte. Sindirilmişlikten bir edilgenlik yaratırlar.

Etrafımızda yaşamayı zorlaştıran şartların temelinde sihirli üçgenin olduğunu unutmamak gerekiyor. Onların farkına varmamız gerektiğini ve her gün ağzına yüzüne küfrettiğimiz kadın icadı kimi erkeklerin birer nefer olduğunu unutmamamız gerektiğini söylüyorum.

Küfre gelmişken, ataerkil küfürler savurarak tepki oluşturmanın yaşattığı çelişki içinde olmak canımızı sıkan ortak nokta zannımca. Sakil duruyor çünkü. Bir cezalandırma biçimi olarak ta görülmesi ayrı mesele.
Ne kadını ne erkeği ayrı tutuyorum, herkesin içinde biraz birbirinin özü var. Birisinde fazla olan diğerinde daha az... Tüm mesele bu. O nedenle küfürlerin cinsiyetinin olması büyük bir sorundur. Sonra uğraşır durursunuz kadın erkektir, erkek te kadın diye. Önce küfürlerinizi cinsiyetsizleştirin. Lafta sikerken dikkatli olun yani. İnsanlığa vurgu yapmak istiyorsak, yaşam standartlarını yükseltmek istiyorsak femme fatale gücünden imtina etmek, dozunu ayarlamak; güçten yoksunluk halinde dünyaya ''fuck the world'' anlayışında adamlar yetiştirmek yerine insan yetiştirmeye özen göstermek gerektiğini biliyorum.

İnsanoğlu yapamadığı şeyler hakkında o kadar çok konuşur ki... Ataerkil küfürleri de kadınlarımızın ürettiğini söylemeye cür' et etmeli miyim bilmiyorum. Temele kadını oturttuğumdan çıkarıyorum bu sonuçları. Ataerkil küfürlerden arınmak adına edilgen küfürler savurmak en akıllıcası diye düşünüyorum. Malum, küfür denen şey elzemdir.

Şu halde edilgen küfürlerimizin hedefi olacaklar ki (onların) vay haline! Yine pis işleri yapmayı neferlere bırakıyorum, kadınlar küfrettiklerinde pis işleri erkeklere yaptırmış olacaklar yani. Pis işlerden kastım küfrün icra ediliş biçimi, hoş küfreden tarafından karşıdakine bir çeşit ceza çektirmek olarak görüldüğünden pek de pis iş sayılmaz canım. Dilden ataerkil küfürleri atmanın imkansız olduğunu görüyoruz, tamam. Madem birileri cezalandırılacak bırakalım belirsiz kişiler tarafından cezalandırılsınlar. Siz kadınlar ''sikerim'' derseniz, bakın olmuyor. Ben de dedim ağız alışkanlığı, biz babadan böyle gördük misali. Olmuyor işte. Madem femme fatale yaratıklarsınız aklınıza kuvvet. Bir daha öyle küfredeni siksinler. Hah işte duydunuz mu bu frekansı. Nasıl ,daha hoş değil mi? Kendinizin yapamayacağı şeyleri ettirin, daha uygun. Edilgen küfürlerin dönemi açılsın.

Edilgen femme fatale suratı da tam olarak yukarda iliştirdiğim resimdeki gibi oluyor. Öylesine bir aymazlık, öylesine bir dünyayı donunda sallandırmaklıktır bu.

- Kızım, erkekler şimdi pek fena gaza gelecekler. Götlerinden çıkarım yapıp ''erkek düşmanı lan bu'' deyip ucuz küfürleri ekleyecekler sonuna.
- Daha iyi işte, götünden anlayanı aynı yerden siksinler. (mission's completed)

Sözüm meclisten dışarı.
Love&Peace

4 yorum:

manzanasverdes dedi ki...

Şimdi ruh gurbaam iyi demişin hoş demişin de, küfrün ataerkil olması zaten söz konusu küfre konu olan eylemi(oha hukukçu gibi konuştum, araya cürüm, işbu filan da attırsaydım tam olacaktı) fizyolojik olarak erkeklerin gerçekleştirebilmesiyle alakalı. Yani edilgen hale getirdiğin vakit de değişmiyor küfürler üzerindeki eril söylem. Çünkü -ebilen taraf erkek sonuç itibariyle.

soulfrog dedi ki...

''...Hah işte duydunuz mu bu frekansı. Nasıl ,daha hoş değil mi? Kendinizin yapamayacağı şeyleri ettirin, daha uygun. Edilgen küfürlerin dönemi açılsın.'' Yine onlar yapacaklar yapacaklarını evet, ncak burda bizatihi eylem olmayacak ayırmak istediğim bu. Yine eril söylem olacak ama adamlara birbirini eylettireceksin, fark bu. Bir anda değiştirilemeyeceğinden öncelikle feminen tayfası eylemekten vazgeçmeli diye öyle bir yola gittim. Yavaş yavaş bu işler. Mantık hatası olmaması için uğraştım, bu noktada ayrılmıştır umarım.

Müge dedi ki...

Belki de erkekler ancak bu söz konusu "eyletirilecek" iş ile "varım" dedikleri ve kendi varlıklarını manen ve madden bununla özdeş tuttukları ve bunda çok da sığlaştıkları için, bırakalım eylesinler ve kendi dünyalarında mutlu olsunlar. (Feminist ya da erkek düşmanı falan değilim, biline. Yazı bağlamında döktüm lafı ortaya)

Ayrıca benim şöyle bir lafım vardır: "erkek kafasındaki kadınları daha çok severim". Çünkü kadın kafasındaki kadınlar, bir kadın olarak beni bile boğuyor.

soulfrog dedi ki...

@Müge,
Önüne geçilebilecek bir şey olmadığından eylesinler diyoruz evet. Kadınların eylemesi bir çelişki yaratmıştı sadece. Edilgen olması aynen senin dediğin gibi ''bırakalım eylesinler'' umursamazlığında. Onlar aracılığı ile küfürler eyleme dönüşmüş olacak. Maşa olarak görmek femme fatale kadın kafası oluyor sanıyorum. İllaki bir kalıba girmeye gerek yok, insani değerlerle bütünleşme arzusu içindeyiz. Küfretmek bir nevi yolunu bulup boşalma aracı. Derdimiz ataerkillikten kurtaramıyorsak genelde küfrümüzün hedefi olanları kendi silahlarıyla vurmak.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...