21 Ocak 2010

Fırtına Devam Ederken


Söyleyin koşuşturmacalar içindeki size ''demir atma vaktin gelmiştir.'' Siz demir atmışken fırtına koparan denizden korkarım ben. Bir kere duruldunuz mu geri dönüşü olmuyor bunun. Durgunluğunuzu bozacak her dalga cisminize darbe vurmaktan başka bir şey yapmaz çünkü.

Ama siz demir atın. Korkmadan...

Nereye demir attığınız önemli değil, her yer sizin ne de olsa. Şöyle durgun bir yer olsa ne de güzel olur değil mi? Heyhat gönül neler istiyor!

Koşturduğunuz bir gün düşünün. Yorgunluğun hat safhaya çıktığı anlardan birinde yolunuza devam ederken aniden durduğunuz oldu mu? Çevredeki insanların garip bakışları eşliğinde sadece durduğunuz oldu mu peki? Farkında değilsiniz belki, o an demir attınız. Kendi yarattığınız fırtınayı durdurdunuz. Çevredeki fırtına hep devam eder aldırmayın.
Fırtınaya aldırmamayı umursamazlık olarak görecekleri şimdiden uyarayım, hiçbir aldırış etmeme bu denli yorucu olamaz. Umursamamayı bile yorucu hale getirecek kadar sert fırtınalar var dışarda.

Fırtına devam ederken ne çalsın istersiniz? Dingin olsun. Dingin. Fırtına devam ederken mevsimlerden sonbahar, şarkılardan sonbahardı.


Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...