6 Haziran 2010

Bugün nasılsın bakalım?


Bitti bitecek sıvı sabun şişesinden giderin içindeki son sıvı sabun alınmaya çalışılınca çıkan sesin duyulması içine yeni bir sıvı sabunla doldurmamız gerektiğinin startını verir. Şu kapağın bağlı olduğu boru sistemine gider demekten başka çarem olsaydı keşke. Neyse.
Bir şekilde aynı renkten olmayan sıvı sabunla üzeri tamamlanır şişenin. Diyelim ki bitmiş sabunun rengi mor olsun, üzerine de yeşil sıvı sabunu ilave ettiniz. İlk sıkışta borunun içindeki mor renkli hani bitmiş, eski, yeri doldurulmaya çalışılmış sıvı sabun vardı ya o hah işte o gelir son damlasına kadar. Ne hüzünlü bir andır o.

Siz garip yaratıklar, ''Bugün nasılsın bakalım?'' sorusuna cevap alternatifi mi arıyordunuz, aynı sorulara aynı geçiştirme cevapları vermekten sıkıldınız mı? Bu yanıt tam size göre: '' Üzeri farklı renk sıvı sabunla doldurulmuş sıvı sabun gibi hissediyorum.''

Tamam, şimdi silahını yere koy ve sessizce uzaklaş.

3 yorum:

manzanasverdes dedi ki...

Sen veriyon mu ki böyle bir cevap kuzum?
Ayrıca sorunun cevabını düşünürken mi sıvı sabun aklına geldi, yoksa sıvı sabun mu sende bu soru ve cevabı oluşturdu merak ettim.

jazz dedi ki...

Bu klişe sorudan sıkılmış bir kişi olarak, bu cevabı ilaç gibi buldum sevgili atmospheretic :)

soulfrog dedi ki...

@manzana değişik varyasyonlarda cevaplamışlığım var. onları da başka postlarda paylaşıciim. bu sadece biri. kilit soruyu sordun:) ve işte cevabı: öyle durduk yere sıvı sabun gördüğümden çıkmadı bu cevap. mevcut bir soru ve aranan bir cevap vardı. üstüne sıvı sabunun hüzünlü halini de görünce taşlar oturdu. evet:)

@jazz düşününce daha çok malzeme bulunur gibi:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...