8 Eylül 2010

60'lar eşliğinde siesta yapmak

Something Stupid

Frank Sinatra Jr. ve Nancy Sinatra'nın birlikte söylediği haliyle bilirdik bunu biz. Sonra Robbie Williams ve Nicole Kidman tarafından coverlanınca değerlendi iyice. Videoyu izleyince şarkının naifliğinin, seslerinin uyumunun etkisinin çok olduğunu göreceksiniz. Mayışma isteği uyandırıyor. Kıvrılıp yatıcan bunu açıp. Al sana siesta... Kısa sürdüğü için loopa alıp sayısız kez çalması gerek. Sonra rüyanızda 60'lar giysileri içinde başka alemlere gidebilirsiniz. Siesta zamanı..


Robbie Williams: something stupid


Bang Bang

Nancy Sinatra deyince Bang Bang'i es geçmek olmazdı. Siesta dedim ama şarkı o kadar içli ki uyunur mu öyle! Aklıma Hatırla Sevgili'nin final sahnesinin gelmesi de cabası zaten. 60'larla kestireyim derken durduk yere hüzünlere garkoldum iyi mi...Beynin kelimelerle serbest çağrışım yapmasına alışığım da serbest duygulanım yapmasına henüz alışmış değilim. Bu serbest duygulanımı Hatırla Sevgili'nin sezon final sahnesiyle işaretlemek şart oldu. Elimde değil, posta başlarken nasıl bir ruh halindeysem şu an çok başka bir ruh halinde olduğum kesin...

Burdan da izleyin malum bölümü:  http://www.youtube.com/watch?v=p3Spx5KvG6g

1 yorum:

manzanasverdes dedi ki...

Düzeltme yapabilir miyim? Bang Bang Hatırla Sevgili final sahnesinde değil birinci sezon finalinin son sahnesinde çalmıştır.
O kadar ağza sıçıp nasıl bekleyecez biz şimdi dedirten başka bir sezon finali hatırlamıyorum Türk dizileri arasında.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...