2 Eylül 2010

Some Kind of Stranger...
because the world is cruel and
promises are broken
don't try to tell me
anything don't try to tell me
you'll be true to me you know the
real truth is never spoken
and i know the world is cold but
if you hold on tight to what you
find you might not mind too much though
even this must pass away and
memories may last for years but
names are just for souvenirs
some kind of angel let me
look into your eyes
don't give me whys and wherefores
reason or surprise
i don't care for words that don't belong
and i don't care what you're called
tell me later if at all
i can wait a long long time
before i hear another love song 

...


Kendini tüm doğru görünenlerin arasında yanlış hissedenlere, esas yanlışın diğerleri olduğuna bir türlü kendini inandıramayanlara, Van Gogh yatağında güne karanlık başlayıp günü Salvador Dali'nin eriyik saatleriyle eriterek halde tüketenlere, Escher'in aslında basit apartman merdivenlerinden çok, hayatın çoğu kez aldığı şekli temsil ettiğini düşündüğüm kişinin neresinde olduğunu bilemediği, başı ve sonu neresi belli olmayan merdivenlerinde ilerleyenlere, gerçeği hayatta yaşayacağı yerde başkalarının gerçeklik algısında yaşayanlara, kendi gerçeklik algısını bir melodide, bir fırça izinde bulanlara, hayal kırıklığını nedenlerle yamamaya çalışanlara esasında bunların hepsinin aslında bir kalp meselesi olduğuna inandırmaya çalışan bir garip şarkı. Kanıtı olarak ''i can wait a long long time before i hear another love song'' sözünü hatırlatabilirim. 


Videosu da yapmaya çalıştıklarıyla müsemma bir eser. Çok beğendim bu resmi olmayan videoyu. 


''i think your beautiful'' cümlesi bu kadar mı güzel haykırılır! Yükselten müziğine söz dahi edemiyorum apayrı bir şey.. 


Güzel kalın lan!!!


Sabah hepinizin üzerine siz uyanmasanız da doğuyor. Ben bir yerlerde sabahı sizler için karşılıyor olacağım ve gizlendiğim yerden hepinizi büyülü melodilerimden çalacağım. Uyandığınızda kulağınızda tanımadığınız bir melodi olursa bilin ki o  benim melodim. 

2 yorum:

manzanasverdes dedi ki...

Ben güzel kalacağım. Ölene kadar göçmen kuşları gördüğümde kafamı yukarı kaldıracağım, sarışın kedi yavrusunun şehrin ortasında insanlara sırnaşmasını bir servis minibüsünde Dolmabahçe'den inerken sırıtarak izleyeceğim. Yeni bir şarkı keşfettiğimde mutlulukla dolacağım, birileri beni azıcık düşündüyse sevineceğim. Sabah güneşinin her zaman sevindirik etmediğini bileceğim.

soulfrog dedi ki...

Hep biliyor olacağım.. Güzel kalmayı başaracak, güzel kalacak insanların hep yakınımda olduğunu, olacağını.. Onlar güzel kaldıkça ben de durağımı güzelliğe kuracağım.

''Sen hep güzelsin..'' diyecek insanlar..

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...