30 Eylül 2012

Rocket Man
Artık bazı şeyleri itiraf etmenin vakti geldi. Ben, heretic dostunuz, dünyadan çok çok başka bir yerden geldim. Geldiğim yer ile ilgili daha fazla ayrıntı veremeyeceğim; çünkü benim küçük evrenime benden başkası sığmıyor. Bu yüzden inanılmaz bencilim. Paylaşmam, insanları sevmemek bir yana onları yok sayarım. Aksiyim, emeklilik planım yaşlanmadan ölmek. Gördüğünüz gibi işlerim pek dünya ekonomisi ekseninde yürümüyor. Ekseni kayık benim gezegenimin de.
ve
Elton John şarkıda hayallerde yaşayan ibnelerden olmuş duyuyorsunuz ki. Ama sonra ne oluyor, aklı başına geliyor. Dünyada ne bok yiycem ulan, yaşarım tek başıma her nerde yaşatılıyorsam diye...  Kendisini ibnelik hususunda ve hayal kurma hususunda sapına(!) kadar destekliyorum. Dünya'ya düşmeden evvel ben de öyle hayaller kurardım, beynim parçalanınca her şey berraklaşmaya başladı sonra.


and i think it's gonna be a long, long, time
'til touchdown brings me 'round again to find
i'm not the man they think i am at home
ah, no no no...
i'm a rocket man
rocket man
burnin' out his fuse
up here alone


Elton John'ın dışında pekçok cover versiyonu mevcut bu parçanın; ancak sanırım maynard james'in sesinden dinlemek bambaşka. Puscifer'den dinliyoruz.Nerden nereye...

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...